DW-04-15-F-S-413
Part Number:
DW-04-15-F-S-413
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.413" (10.490mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)