TW-02-06-T-D-170-250
Part Number:
TW-02-06-T-D-170-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)