TW-04-02-T-S-180-SM
Part Number:
TW-04-02-T-S-180-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)