TW-03-10-T-S-400-105
Part Number:
TW-03-10-T-S-400-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.105" (2.667mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)