TW-02-11-L-S-170-170
Part Number:
TW-02-11-L-S-170-170
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.057" (1.448mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)