DW-03-10-L-S-430
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-03-10-L-S-430
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)