TW-02-09-L-S-210-140
Part Number:
TW-02-09-L-S-210-140
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)