DW-05-15-T-S-394
Part Number:
DW-05-15-T-S-394
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)