DW-01-09-G-Q-395
Part Number:
DW-01-09-G-Q-395
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
3
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)