DW-04-09-T-S-518
Part Number:
DW-04-09-T-S-518
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.518" (13.157mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)