TW-02-08-T-S-600-100
Part Number:
TW-02-08-T-S-600-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)