TW-02-09-T-S-200-SM
Part Number:
TW-02-09-T-S-200-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)