DW-03-14-T-S-1144
Part Number:
DW-03-14-T-S-1144
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height :
1.144" (29.058mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)