TCSD-20-D-07.87-01-N-R
Part Number:
TCSD-20-D-07.87-01-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.656' (200.00mm, 7.87")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)