DWM-01-60-G-S-640
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DWM-01-60-G-S-640
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.640" (16.256mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)