DW-03-14-T-S-553
Part Number:
DW-03-14-T-S-553
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.767" (19.482mm)
Length - Stack Height :
0.553" (14.046mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)