TW-02-06-T-S-330-170
Part Number:
TW-02-06-T-S-330-170
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)