TW-02-06-T-S-440-080
Part Number:
TW-02-06-T-S-440-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)