TW-02-06-T-S-400-100
Part Number:
TW-02-06-T-S-400-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)