DW-02-10-F-S-480
Part Number:
DW-02-10-F-S-480
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)