TW-02-05-T-S-395-100
Part Number:
TW-02-05-T-S-395-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)