DW-02-09-L-S-335
Part Number:
DW-02-09-L-S-335
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)