TW-02-11-T-S-197-100
Part Number:
TW-02-11-T-S-197-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)