TW-02-02-T-S-265-060
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-02-T-S-265-060
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.052" (1.321mm)
Length - Stack Height :
0.265" (6.731mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)