DW-03-15-T-S-335
Part Number:
DW-03-15-T-S-335
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)