DW-03-15-T-S-275
Part Number:
DW-03-15-T-S-275
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)