DW-03-09-T-S-455
Part Number:
DW-03-09-T-S-455
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)