DW-02-14-T-S-1123
Part Number:
DW-02-14-T-S-1123
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
1.123" (28.524mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)