DW-01-13-G-S-1050
Part Number:
DW-01-13-G-S-1050
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
1.050" (26.670mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)