DW-02-08-F-S-400
Part Number:
DW-02-08-F-S-400
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)