DW-01-17-T-Q-250
Part Number:
DW-01-17-T-Q-250
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
3
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)