DW-01-15-T-Q-500
Part Number:
DW-01-15-T-Q-500
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
3
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)