DW-01-08-T-Q-335
Part Number:
DW-01-08-T-Q-335
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
3
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)