DW-02-09-T-S-546
Part Number:
DW-02-09-T-S-546
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.546" (13.868mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)