DW-02-15-T-S-375
Part Number:
DW-02-15-T-S-375
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)