EW-01-13-F-S-900
Part Number:
EW-01-13-F-S-900
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
0.900" (22.860mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)