TW-01-01-T-S-120-100
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-01-01-T-S-120-100
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 1POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)