DWM-01-51-T-S-200
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DWM-01-51-T-S-200
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)