DW-01-19-T-S-1110
Part Number:
DW-01-19-T-S-1110
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
1.110" (28.194mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)