DW-01-14-T-S-1210
Part Number:
DW-01-14-T-S-1210
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
1.210" (30.734mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)