DW-01-10-T-S-625
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-01-10-T-S-625
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)