DW-01-09-T-S-510
Part Number:
DW-01-09-T-S-510
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)