DW-01-08-T-S-293
Part Number:
DW-01-08-T-S-293
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)