FW-20-05-L-D-473-162-A
Part Number:
FW-20-05-L-D-473-162-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
In Stock:
55
Length - Overall Pin :
0.635" (16.129mm)
Length - Post (Mating) :
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height :
0.473" (12.014mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)