TW-02-02-T-S-200-088
Part Number:
TW-02-02-T-S-200-088
Description:
CONN HDR 2POS 0.079 STACK T/H
In Stock:
470
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.088" (2.235mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)