FW-20-04-G-D-380-125
Part Number:
FW-20-04-G-D-380-125
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
In Stock:
440
Length - Overall Pin :
0.595" (15.113mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)