TW-13-06-G-S-170-SM
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-13-06-G-S-170-SM
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
In Stock:
127
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)