M80-4000000F1-12-327-00-000
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
M80-4000000F1-12-327-00-000
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Description:
KIT CABLE CONN FEMALE
Manufacturer :
Harwin
Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Solder
Color :
Black
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Screw Lock
Features :
Jackscrews, Polarizing Key
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.157" (4.00mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing :
Wire Gauge :
16 AWG