PL282X-30X-BP-2
Manufacturer:
Amphenol Technical Products International
Part Number:
PL282X-30X-BP-2
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Description:
POWERLOK 10MM G2 2POS BLIND 90D
Manufacturer :
Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Crimp
Color :
Orange
Connector Type :
Plug
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
Contact Type :
Male Pin, Power
Fastening Type :
Lever Lock
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
1.181" (30.00mm)