HIF4-34D-3.18R(01)
Part Number:
HIF4-34D-3.18R(01)
Description:
CONN RCPT 34POS IDC 24AWG GOLD
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Strain Relief
Number of Positions :
34
Pitch :
0.125" (3.18mm)
Row Spacing :
0.125" (3.18mm)
Wire Gauge :
24 AWG